Drapanre Boszorkány- és Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Borka villa

3 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Go down  Üzenet [2 / 2 oldal]

26Borka villa - Page 2 Empty Re: Borka villa Pént. Márc. 16, 2012 1:37 pm

Ivan Petrovics Borka

Ivan Petrovics Borka

Pár héttel később....

* Már órák óta várakozom a prédámra amely birtokomhoz tartozó erdő egyik félre eső szegletébe bújt meg. Az állat amely után loholtam kicsi volt, fehér és fürge amely legrosszabb kombináció, ha a hó födte orosz fenyvesekben vadászik valaki Pálcával persze, könnyedén kirobbanthattam volna a helyéről, és valamelyik kutyája könnyedén elkapta volna helyette, de ő még is egy igen csak sajátos módozatot választottam ellenfelem legyőzésére. Akár csak az eszkimók mikor fokára vadásznak, én is mozdulatlanul térdepeltem a nyúl ürege felett, amelynek rosszul összeforrt lábai miatt amúgy se sok esélye lehet túlélésre. *
~ Elsőre elfuthattál előlem, de nyomaid elárultak, még mindig nagyot tudsz ugrani de ellenem semmi esélyed. Nem, egyszerű vadászat volt és bár kutyáimat kiszúrtad elsőre, velem nem babrálsz ki olyan könnyen. Kemény küzdelmünk lesz, de annál finomabb lesz húsod mikor pörköltként fogsz a tányéron illatozni. A hozzád hasonló gyengékből mindig, az erősek eledele lesz, és az örökséged nem fogja az erdőm nyúl állományát szennyezni. ~
* Fut át az agyamon a gondolat, majd mint ha csak erre válaszolt volna valaki, mocorgást érzek a lyuk szélén. Egy villanás, és én is mozdulok éppen csak egy leheletnyit gyorsabban mint az álat, így a kezemmel megtudom ragadni a törött lábát. Ezt követően, még ugyan azzal a lendülettel a közeli fához vágom a fejét gyorsan, és fájdalom mentesen véget vetve az állat életének, bár koponyáját gyakorlatilag szilánkosra tört hála a hihetetlen fizikai erőmnek. *
~ Hm, későre jár az idő, és a jószágaim már biztosan várnak. Azonban, vad húsra voltam éhes és ez a nyúl nagyon idegesített már. Reggel, amúgy is tisztességesen elláttam őket, az óljukat mágiával csak néhány mozdulat lesz kitakarítani. A vacsora többi hozzávalója, pedig már elő is van készítve, isteni finom négy talán öt fogásos lakoma lesz. Utána pedig, talán zongorázni fogok vagy belemerülök, a transzformációs szemle legújabb számába. Úgy hallottam újra indult a vendég író rovat, és Laura Nogard írt oda a gyógynövényekről valamit. Nagyon, jó kutatási vannak a mandragóra felhasználása, és átkok hatásainak varázsitalokkal való enyhítéséről. Talán a következő, holdtölte után le kéne utaznom hozzá és felkeresni őt személyesen is. Idáig sajnos csak levélbe volt hozzá szerencsém. ~
* Gondolkodom el ismét, immár hosszabban mivel a zsákmányom a kezembe van. Az utam egyenesen, az ólak fele visz ahol gyorsan összegyűjtöm, a tojásokat, és kitakarítok mindent egy jó erős suvickus bűbájjal. Ezt követően a nyúlról fejtem le a húst, és maradékokat szét osztom a kutyák között. Persze, az ilyen munka vérrel jár, és taláromat tömegével borítja vér, föld, hó és undorító testfolyadékok keveréke. Nem, csak-e miatt nem nyújtanék azonban szívderítő látványt, az arcomat több napos borosta borítja, a hajam is megnőtt kissé ami nagy részt a holdtölte közeledtének köszönhető. Ilyenkor mindig erősebbek az állati énem egyes vonásai, és kevésbé vágyom a személyes higiéniára. A fekete talár alatt a szokásos szinte semmit viselem csak egy nadrág van rajtam, és más semmi *



A hozzászólást Ivan Petrovics Borka összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Márc. 22, 2012 7:43 am-kor.

27Borka villa - Page 2 Empty Re: Borka villa Szer. Márc. 21, 2012 12:35 pm

Alessia Naldo

Alessia Naldo
Fauvela
Fauvela

Ivan

Némán sétálok az utcákon olykor felpillantva a még világos égboltra.
~ Talán nem a legjobb ötlet most zavarni. Lehet, előtte szólnom kellet volna, hogy megyek… Vagy talán nem most kellet volna?~ tűnődök el néha. Mindenféle buta kifogás eszembe jut, de nem fordulok vissza. Hisz ő ígérte meg nekem, hogy találkozhatunk, csak időpontot nem adott rá. Így van okom meglátogatni és mégis kifogások járnak a fejemben. Valahogy nem tudom elhinni, hogy ezt ajánlotta. Olyan, mint egy álom, vagy valami hallucináció. De tudom, hogy valós hisz ott voltam. Ő mondta és ígérte meg nekem akkor.
~ És mi van, ha nincs, otthon~ torpanok meg . Ez amikor elindultam eszembe sem jutott. Most pedig egymást ütik a gondolataim. Mikor felkaptam magamra ezt a lenge ruházatit akkor csak az járt a fejemben, hogy tetszek neki. Most mégse fordulhatok, vissza mikor már félúton vagyok… így belegondolva biztosan le fog szidni a lenge öltözet miatt. Végül is nem csodálom, hisz ha nem lenne rajtam ez a térdig érő fehér szövetkabát, akkor tuti megfagynék. Viszont ez sem valami meleg, csak épp annyira amennyire jelen pillanatban kel. Ha belegondolok azért lehetne valami melegebb is… smár mindegy. Alatta egy szintén fehér pánt nélküli ruha van, amin mell alatt van az öv. Lefelé a testhez simul, így látni lehet benne az ember alakját. Persze fehér nemű is van alatta… ja és egy bőr színével nagyjából megegyező melegebb harisnyát is vettem fel. A lábamra pedig egy a ruhának megfelelő színű csizmát húztam. A hajammal most nem szórakoztam sokat, csak amikor megmostam befontam, így most kiengedve göndör fürtökben omlik a vállamra. Nem vittem túlzásba a dolgot, de nem is azért megyek hozzá. Nem is festettem ki magam most sem hisz az is felesleges lett volna és talán már túl sok. Így visszagondolva viszont talán ez a ruházat is az lesz, de majd kiderül. Tovább indulok végül, mert nem maradhatok itt napestig. Az út további részét próbálom gondolkodás nélkül megtenni, ami kisebb nagyobb sikerrel megy is. A kapuhoz érve gondolkodni kezdek, mivel nem látom a kutyákat sehol. Talán még sincs itthon… sóhajtok, de lehetségesnek tartom, hogy csak a kutyák nem jönnek elő. Ezért inkább úgy döntök magam ellenőrzöm. Könnyű szerrel, de kissé parázva bejutok végül. Féltem, hogy valami rontás vagy átok állja utamat ebbe.. De semmi sem történt ezért átvágok a kerten szinte futva az ajtóig. Nem szeretnék betolakodónak tűnni, de a kutyákkal sem szeretnék találkozni ha Ivan nincs velem. Az ajtón kopogtatok valami „tessék” vagy „nyitva” esetleg más szó fejében, de semmi sem történik. Be is nyitok hátha csak nem hallotta, de bent is csend fogad.
-Hahó?... Ivan?—kérdezek, bele a néma csendbe hátha meghallja, de mostanra biztos vagyok benne, hogy nincs itthon. Most csak két lehetőségem maradt és egyik sem túl biztató. Viszont kedvem nincs vissza menni, ha már eljöttem, így maradok itt és megvárom. Gondolom, nemsoká visszajön… remélem pontosabban. A kabátot leveszem és lerakom az első adandó helyre. Ha már nincs, itt legalább van időm kicsit körbenézni a házban. Nem a legjobb elfoglaltság, de hátha találok valamit, ami a múltjára vezet vissza. Arról nem sokat mondott nekem. Leszámítva a családi történetet. De engem más dolgok érdekelnének, Amiket tudom, hogy nem mondott el nekem ezért neki is látok a felfedező túrámnak ám minden hiába. Nem találok semmi olyat leszámítva a festményeket, de azok sem árulkodóak. Semmi olyan nincs a házban, ami megmutatná, mit titkol. Bár számíthattam volna rá, ha így tesz biztos nyomós oka van rá, de engem még így is érdekel. Sóhajtva nézek ki az ablakon . Már sötétebb van sokkal, mint amikor elindultam. Most már butaság lenne visszamenni a kastélyba… Újra elgondolkodok hátha úgy telik az idő míg várok rá. Mintha valami kérdésre vagy sóhajra lenne megváltás nem sokkal később zajokat hallok. De biztos, hogy ő az? Hirtelen kissé aggódni kezdek. Mire megyek, ha egy betörő az? Automatikusan pálcát fogok a kezembe, bár mire mennék vele. Mindenesetre a pálcával indulok kifelé arra amerről a zajokat halottam. Reménykedek benne, hogy csak Ivan jött vissza… Kissé lassan teszem meg az utat arra felé, míg meg nem látok egy alakot. Annyira nem tudom kivenni ki az... túl sötét van. Legalábbis az én szememnek biztosan. Most érzem csak igazán, hogy gyorsabban ver a szívem, sőt mintha a torkomban dobogna. Szerintem még nem vett észre vagy nem vesz rólam tudomást akárki legyen az. A lehető leg kevesebb zajt csapva lépek párat felé. Így azért jobban ki tudom venni az alakját.
-Ivan? Ugye te vagy az?- kérdezem és megállok, de a pálca még a kezemben van. Csak épp arról is megfeledkeztem, hogy most vesztettem el az előnyömet, ha valami betörő van itt, akkor már tudja, hogy itt vagyok. De egyelőre nem merek közelebb menni. Ha megfordul és nem ő az, akkor vagy elfutok ami jelen esetben nem lenne rossz ötlet, csak épp nem kivitelezhető, mert ebben a ruhában nem olyan könnyű, vagy rátámadok pálcával ami megint csak nem ha ő jobban használja…

28Borka villa - Page 2 Empty Re: Borka villa Csüt. Márc. 22, 2012 8:24 am

Ivan Petrovics Borka

Ivan Petrovics Borka

Pár héttel később....

* Éppen csak hogy hozzá látok a munkámhoz amikor, egyszer csak ismerős illatokat sodor felém a lány esti szellő. Ehhez hamarosan közeledő léptek zaja társul, amelyek egy általam annyira nem kedvelt magassarkú csizmapártól származnak. Hála, a semmivel se összetéveszthető kopogásnak szinte pontosan megtudom állapítani hogy hol jár a házban, és nagyjából azt is hogy mikor fog kilépni a hátsóajtómon, amely pontosan bálteremből nyílik. A bálteremben pedig ugye a bájitalaim vannak, ahova külön megkértem hogy ne nézzen be, még véletlenül se. *
- Megmondtam, neked hogy ne járkálj házban. Ha korábban felgyújtottad volna a pálcát egy Lumos erejéig láthatnád, hogy bájitalok vesznek körül. Szerencséd, hogy mérget épp nem kevertem és semmi alatt nincsen meggyújtva a tűz. Sok olyan anyaggal dolgozom, amely a te gyenge szervezetedet pillanatok alatt legyűrné, sőt nem egy olyan amelyhez én se nyúlok az ellenméreg bevétele nélkül. -
* Korholom le amiből gondolom egyértelműen megállapítja hogy én vagyok. Természetesen az első dolgom hogy végig mérem őt, de mivel kabát van rajta nem tudom pontosan megállapítani hogy mit is visel, csak abban vagyok biztos hogy nem olyat ami elég meleg. *
~ Ez a lány teljesen meg van őrülve. Világosan megmutattam neki hogy, hogyan öltözőn fel és mint aki nem is figyel rám! Fogadjunk, hogy valami csinos kis koktél ruhával akart kedveskedni nekem, és még megszokottnál is jobban alul van öltözve. Legutóbb is majd nem megfagyott, most meg ez.... Komolyan, lehet egyszerűbb volna vele is végezni mint azzal a nyúllal, és nem hagyni hogy a gyengeségével szennyezze a birtokomat. Persze, ezen felül még rám is fáj foga és ha megkapna ugye akkor párosodás által szennyezné be az én vérvonalamat. Ennek már gondolata is undorító, nem tudom mit láthattam meg benne legelőször. Figyelmetlen, gyenge, tapasztalatlan és egyszerűen már-már nevetséges amit apa komplexus címén művel. ~
* Gondolkodom el hosszasan majd miután befejeztem a munkát, egy pálca intéssel rendbe rakok mindent kivéve a ruhámat, amelyet természetesen nem szándékozok sokáig viselni. A takarítás után, befele veszem az irányt és hála az ajtó kétszárnyúságának nem esünk egymásba hasra, ha esetleg kint akar ácsorogni is eltudok menni mellette. *
- Megint nem öltöztél fel tisztességesen.... még vigyázni se éri meg rád az embernek. -
* Korholom le egyetlen egy mondattal, majd a báltermen át a konyhába megyek ahol begyújtom kandallót és tűzhelyeket a szokásos pálca mozdulatokkal. Egyenlőre különösebben, nem foglalkozom vele, hiszen még nem jött el a meglepetés ideje és nem nagyon vagyok kíváncsi hogy mi történt vele még nem láttam. Ha nem bukkan fel, most talán soha nem is gondolok rá többet és csak néha-néha bukkant fel az álmaimba, mint egy fajta momentum amely az emberi oldalam gyengeségére és az állati oldalam erejére emlékeztet. *
- Ha megbocsát akkor én most elvonulok fürdeni. A vadászat után, nem vagyok épp olyan állapotban hogy hölgy társasságot fogadhassak. Most átöltözöm, aztán hamarosan tálalom vacsorát és utána megkapja meglepetését is. -
* Térek vissza a tiszteletet mutató magázó módra, amely számomra teljesen természetes és megszokott hiszen én még abból a korból való vagyok ahol csak legközelebbi barátait tegezték az emberek. A szavaim után nyomban fel is siettek, így a lány kénytelen lesz várni és melegedni egy darabig. *

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.